به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری قرآنی ثقلین؛ دانش آموزان دبستان قرآنی دخترانه ریاحین در مسابقات فرهنگی هنری قرآنی ناحیه 1 یزد رتبه های برتر را کسب نمودند

.
معاون پرورشی و امور تربیتی دبستان قرآنی دخترانه ریاحین  با اشاره برگزاری این مسابقات در ناحیه یک یزد، از افتخار آفرینی دانش آموزان ریاحین در این مسابقات خبر داد.

اخترالسادات اولیایی گفت: آثار دانش آموزان از طریق فضای مجازی جمع آوری شد و  بصورت فایل توسط معاون پرورشی در سامانه پایش پرورشی و سامانه همگام بارگذاری گردید و در نهایت جهت داوری و تعیین نفرات برتر به واحد پرورشی اداره آموزش و پرورش تحویل داده شد .

وی ادامه داد: جهت جذابیت کار در بخش نقالی، بنده ساخت عروسک را با تکنیک تاب تیبل و نخی در سه جلسه به دانش آموزان آموزش دادم تا بتواند ایده و ذهنیت خود را در ساخت عروسک ها پیاده کنند و این به جذابیت و اثرگذاری کار دانش آموزان افزوده بود.

اولیای با اشاره به اینکه کار با دانش آموزان ابتدایی هرچند شیرین است ولی سختیهای خاص خودش هم دارد افزود:  برای رسیدن به هدف و ارزشی شدن کار باید علاوه بر وقت گذاشتن زیاد اصول آموزشی و تربیتی و روش تعامل و برخورد با دختران سنین مختلف را نیز آموخته باشید  ایشان تصریح کرد: با تلاش های مستمر مربی قرآن دبستان ریاحین سرکار خانم زینلی، دانش آموزان توانستند در بخش قرآن و در رشته های حفظ عمومی، الگوی تلاوت و احکام نیز رتبه های برتر را از آن خود کنند.

معاون پرورشی دبستان ریاحین ثقلین ادامه داد: این دوره از مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل آنلاین و غیرحضوری برگزار شد و این افتخار در حالی کسب شده که تعداد زیاد شرکت کننده و تنوع رشته ها سطح این دوره را بالا برده بود.

اولیایی بیان کرد: این افتخار حاصل عنایت خداوند متعال، همت و تلاش دانش آموزان قرآنی، همراهی اولیاء گرامی آن‌ها و زحمات کادر اجرایی و مربیان دلسوز و فداکاری است که خالصانه در راستای پیشبرد فرهنگ و اهداف حیات بخش قرآن کریم فعالیت می کنند.