بسم الله الرحمن الرحیم

«الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ». (البقره/274)
«کسانی که مال خود را در شب و روز انفاق کنند نهان و آشکارا، آنان را نزد پروردگارشان پاداش نیکو خواهد بود و هرگز (از حادثه آینده) بیمناک و (از امور گذشته) اندوهگین نخواهند گشت».

قال علی علیه السّلام:
«وَاعلَمْ أنَّ أفضَلَ المُؤمنينَ أفضَلُهُم تَقدِمَةً مِن نفسِهِ و أهلِهِ و مالِهِ ؛ فإنّكَ ما تُقَدِّمْ مِن خَيرٍ يَبقَ لكَ ذُخرُهُ ، و ما تُؤَخِّرْهُ يَكُن لِغَيرِكَ خَيرُهُ ». (نهج البلاغه/الکتاب 69)
«...و بدان كه برترين مؤمنان، كسى است كه از جان و مال و كسان خود بيشتر [در راه خدا] بذل و انفاق كند؛ زيرا آنچه از خير و خوبى پيش بفرستى براى تو ذخيره خواهد شد و آنچه را از خود بر جاى نهى، خير و نفعش از آن ديگرى است».

خیّر بزرگوار و ارجمند:

خداوند سبحان در عزیزترین ماه خود (ماه مبارک رمضان) و عزیزترین شب (شب قدر) بر سینه عزیزترین پیامبر خود (حضرت محمد ص) عزیزترین کتاب آسمانی اش را (قرآن کریم) را نازل فرمود تا هرچه می توانید قرآن بخوانید.
خداوند متعال در جای جای قرآن، ما را به تفکر، تعقل، تدبر و عمل به آن فراخوانده است.

راستی! ما تا چه اندازه برای عزیزترین های خدا کار کرده ایم؟

همه ما اعم از بی نیاز و نیازمند بر اساس توان مالی خود برای گسترش فرهنگ قرآن و عترت علیه السلام مسئولیم و می بایست برای ارتقاء جایگاه بی بدیل آنان متناسب با شان و منزلت این دو گوهر گرانبها خالصانه بکوشیم و علاوه بر دعوت دیگران برای تشریک مساعی در این امر مهم، خود نیز در حد امکان از هیچ مساعدتی فروگذار نکنیم.
بدیهی است فرصت تشریک مساعی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم و معارف والای مفسران واقعی آنغ ائمه اطهار علیهم السلام همیشه برای انسان آماده و مهیا نیست. پس بیایید فرصت ها را از دست ندهیم که فرموده اند:
قال علیٌ (علیه‌السّلام): «الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر» (نهج‌البلاغه/حکمت 20)
«فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید».
چشم به راه حضور پرثمر و الطاف کریمانه جنابعالی در مجمع حامیان ثقلین هستیم.