امروز: یکشنبه ۲۹-دی-۱۳۹۸ / الأحد 24-جماد أول-1441 / Sunday 2020-January-19

درباره ما

با توکل بر خداوند متعال و در سايه الطاف، مراحم و عنايات قرآن کريم و اهل بيت عصمت و طهارت، مؤسسه فرهنگي هنري قرآني ثقلين از حدود سال ۱۳۷۱ بصورت غيررسمي فعاليت‌هاي خويش را در راستاي ايفاي رسالت الهي خويش در نشر، گسترش و تعميق فرهنگ والاي قرآن و عترت آغاز نمود.

اين مؤسسه در خردادماه سال ۱۳۷۸ تحت شماره ۲۱۰ ثبت و با مجوّز شماره ۴۳۴۴ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بصورت رسمي به عنوان نهادي مستقل، عام المنفعه ، غيرانتفاعي( به معناي واقعي کلمه) و غير سياسي با سرعت و حجم بيشتر بکار خود ادامه داد.

اکنون پس از بيش از دو دهه فعاليّت مستمّر و مؤثر، اين مؤسسه داراي بيش از ۴۵ نفر پرسنل، ۱۱۰ مربي توانمند قرآن کريم، دو نمايندگي جامع در شهرستان‌هاي مهريز و ميبد، ده نمايندگي در تمامي شهرستان‌هاي استان يزد، سه مرکز وابسته شامل مهدکودک قرآني ثقلين، مرکز پيش دبستاني قرآني ثقلين و دبستان قرآني غيردولتي دخترانه رياحين مي‌باشد و در طول سال بيش از پنج هزار نفر از مجموعه برنامه هاي فرهنگي، آموزشي و تربيتي اين مؤسسات در قالب ۱۱ طرح آموزشي فعال و پويا بهره مند مي‌گردند.

همينک درخواست‌هايي از برخي از استان‌هاي کشور جهت حضور و فعاليّت مؤسسه در آن استان‌ها نيز وجود دارد و اولين نمايندگي مرسسه در يکي از شهرستان‌هاي استان کرمان تأسيس و راه اندازي گرديده است.

ب) حوزه هاي فعاليّت :

حوزه‌هاي رسمي فعاليّت اين مؤسسه منطبق بر منشور توسعه فرهنگ قرآي کشور عبارتند از:

*حوزة آموزش

*حوزة پژوهش و برنامه ريزي آموزشي

*حوزة تبليغ و ترويج

همچنين مؤسسه داراي نمايندگي رسمي از مرکز الکترونيکي دانشگاه قرآن و حديث مي‌باشد و دانشجويان علاقمند در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد به شيوه مجازي در رشته‌هاي مختلف مقطع کارشناسي (علوم حديث ، علوم و معارف قرآن) و مقطع کارشناسي ارشد(نهج البلاغه، تفسير اثري، کلام و عقايد) شاغل به تحصيل مي‌باشند.

گروه‌هاي سه گانه تواشيح و همخواني مؤسّسه نيز در راستاي تبليغ و ترويج فرهنگ حيات بخش قرآن و عترت تشکيل يافته‌اند و برخي از اين گروه ها بارها حائز مقامات ممتاز استاني و کشوري و بين المللي شده‌اند.

اين مؤسسه از سال‌ها قبل عضو فعالِ و تأثيرگذار اتحاديه تشکل‌هاي قرآني کشور بوده و در سال ۱۳۹۲ نيز به عنوان مؤسّسه برتر کشوري شناخته شده است. همچنين به همّت کارشناسان اين مؤسّسه در بخش پژوهش تاکنون ده‌ها کتاب يا جزوة آموزشي تدوين، طراحي و چاپ گرديده و به بازار کتاب ارسال گرديده و يا در طرح‌هاي آموزشي مؤسّسه مورد استفاده قرار گرفته است.

والحمدلله رب العالمين

 

 

جهت مشاهده اعضای هیئت مدیره اینجا کلیک کنید